Gdybyśmy chcieli znaleźć kosmetyk, o którym można powiedzieć z pełnym przekonaniem, że jest zbliżony do ideału, z pewnością byłby to olej z pestek malin. To jedno z tych rozwiązań, które zwracają na siebie uwagę tak ze względu na działanie pielęgnacyjne, jak i ochronne. Trudno o lepszą opcję, gdy zależy nam na odżywianiu skóry i włosów. Nie bez znaczenia jest i to, że ma on działanie wspomagające będąc naturalnym filtrem UV.

Skład i właściwości oleju z pestek malin

Szukając odpowiedzi na pytanie o to, dlaczego o oleju z pestek malin wypowiadamy się tak pochlebnie, zwracamy uwagę przede wszystkim na to, że ich nasiona posiadają znaczną ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Mowa tu zarówno o kwasach Omega-3, jak i Omega-6. W obu przypadkach mamy do czynienia z kwasami przyjaznymi dla każdego typu skóry. Utożsamia się je przede wszystkim z sojusznikami osób o cerze tłustej, nie można jednak zapominać, że są one odpowiedzialne za odpowiednie nawilżanie skóry, a tym samym wspierają także tą, która nieustannie sprawia wrażenie zmęczonej i przesuszonej. Kwasy te są też w stanie poprawić koloryt skóry, regularne stosowanie olejku z pestek malin może więc przyczynić się do rozjaśnienia nieestetycznych przebarwień.

Oczywiście, lista składników sprawiających, że warto zainteresować się tym naturalnym kosmetykiem, jest znacznie dłuższa. Tu warto wspomnieć choćby o witaminie E znanej jako znakomity przeciwutleniacz, a także o karotenoidach i flawonoidach. W oleju z pestek malin nie brakuje także witaminy A chwalonej ze względu na zdolność odbudowy zarówno paznokci i skóry, jak i włosów.

Olej z pestek malin i jego wpływ na skórę

Osoby sięgające po olej z pestek malin po to, aby poprawić stan swojej cery zwykle dość szybko dostrzegają, że skóra przestaje mieć problemy z osiągnięciem prawidłowego poziomu nawilżenia. Regularne stosowanie oleju ma także działanie odmładzające, bo skora może skuteczniej niż do tej pory walczyć z wolnymi rodnikami przyczyniającymi się do fotostarzenia. Innym plusem tego kosmetyku jest skuteczne łagodzenie stanów zapalnych. Olejek ma też działanie antybakteryjne i antyseptyczne, a także właściwości zmiękczające sprawiające, że regularnie stosowany wygładza rysy twarzy.

Jak już wspomniano, olejek z pestek malin często jest uznawany za kosmetyk szczególnie polecany właścicielkom cery tłustej. Nie można jednak zapominać, że bez względu na to, z jakim typem cery mamy do czynienia wygładza i uelastycznia skórę, rozświetla ją i odżywia. Jest też kosmetykiem skutecznie redukującym zmarszczki, choćby poprzez wspomaganie procesu produkcji kolagenu i elastyny.

Olej z pestek malin i jego wpływ na włosy

Nie tylko w kontakcie ze skóra olej z pestek malin demonstruje swoją potęgę i wyjątkowe właściwości. Warto zainteresować się też możliwościami, jakie stwarza jako kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji włosów. Okazuje się, że olejowanie włosów z jego wykorzystaniem nie tylko wygładza je, ale również wzmacnia i przyczynia się do uelastycznienia kosmyków. Dzięki regularnemu olejowaniu jesteśmy też w stanie doprowadzić do tego, że składniki odżywcze zamykają się wewnątrz włosa.

Podobnie, jak ma to miejsce w odniesieniu do działania na skórę, olej z pestek malin znajduje zastosowanie w odniesieniu do każdego rodzaju włosów. W pewnych okolicznościach sprawdza się jednak lepiej niż w innych, a tym samym warto zainteresować się nim jako rozwiązaniem idealnym do włosów, które się puszą, są mocno wysuszone i nieustannie wymykają się spinkom, gumkom i opaskom. Olejem można pokryć zarówno włosy suche, jak i wilgotne bez obaw o to, że doprowadzi się do ich osłabienia. Najlepiej zrobić to przynajmniej na kilka godzin przed ich myciem. Właściwości tego unikatowego kosmetyku sprawiają, że można sięgać po niego także jako po serum nakładane bezpośrednio na końcówki w celu ich zabezpieczenia. Jeśli nie mamy na tyle wiele czasu, aby stosować sam olej, dobrym pomysłem z pewnością będzie zaopatrzenie się w te kosmetyki pielęgnacyjne, w których składzie można się z nim spotkać.