Oczyszczanie twarzy nie jest prostym zadaniem nie tylko dlatego, że często wiąże się z koniecznością usuwania dużej ilości nałożonego makijażu. Wiele osób skarży się przede wszystkim na niewydajne waciki, których trzeba używać w naprawdę dużej liczbie chcąc osiągnąć oczekiwane rezultaty. Problem z pewnością okaże się mniej dotkliwy, jeśli wstępne oczyszczanie twarzy nastąpi z wykorzystaniem sprawdzonego, bezpiecznego, a przede wszystkim skutecznego rozwiązania. Nie musi być to wcale trudne, bo dziś z pomocą przychodzi nam – między innymi – gąbka konjac.

Gąbka konjac – próba definicji

Gąbka konjac jest naturalnym produktem powstającym z użyciem azjatyckiej rośliny, która nosi tę samą nazwę. Jest miękka i wygodna i już choćby dlatego warto się nią zainteresować. Okazuje się jednak, że posiada także kilka innych atutów zasługujących na ich podkreślenie. W przeciwieństwie do wielu innych akcesoriów myjących posiada w swoim składzie naturalne substancje odżywcze – zarówno witaminy i minerały, jak i białka oraz węglowodany.

Plusem gąbki konjac jest także to, że mamy w jej przypadku do czynienia z rozwiązaniem w pełni biodegradowalnym. To wyjątkowo żywotne rozwiązanie, jeśli jednak uznamy, że spełniło nasze oczekiwania i czas zaopatrzyć się w nowy model, nie musimy obawiać się, że wyrzucając gąbkę przyczynimy się do zwiększenia zanieczyszczenia planety.

Gąbka konjac – jak ją używać?

Gąbki konjac mają przynajmniej kilka zastosowań. Nie mają sobie równych zarówno podczas mycia twarzy, jak i całego ciała, można przy tym liczyć nie tylko na ich precyzję, ale również na delikatność, co jest wyjątkowo dobrą wiadomością dla osób mających wrażliwą cerę. Gąbka jest jednak również doskonałym rozwiązaniem oczyszczającym twarz i ciało z resztek martwego naskórka oraz pozostałości stosowanych na co dzień kosmetyków kolorowych. Nie musimy nawet nanosić na nią żadnych kosmetyków oczyszczających. Gąbka zacznie działać zaraz po zamoczeniu jej w letniej lub ciepłej wodzie oraz po jej lekkim ściśnięciu. Po wyczyszczeniu twarzy nie należy rezygnować ze stosowania klasycznych kosmetyków. Możemy mieć zresztą pewność, że będą one przynosić nam znacznie bardziej korzystne rezultaty, bo będą działać na skórę już wstępnie oczyszczoną.

Gąbka konjac – dlaczego warto jej użyć?

Lista zalet gąbki konjac jest długa, a choć ich analizie poświęca się wiele uwagi, nadal nie jesteśmy świadomi istnienia wielu z nich. Na pierwszy plan wysuwa się to, że mamy do czynienia z gąbkami bezpiecznymi nawet w odniesieniu do skóry wrażliwej. Nie bez znaczenia jest jednak i to, że oszczędzają czas, nie powodują podrażnień, a do tego dostarczają przyjemnych wrażeń ze względu na ich delikatność. Delikatny masaż oczyszczający z wykorzystaniem gąbki konjac przyczynia się również do tego, że mięśnie naszej twarzy ulegają rozluźnieniu.

Jaką gąbkę konjac wybrać?

Gąbki konjac są dziś dostępne w sprzedaży w dość dużym wyborze. Warto więc przeanalizować te, które cieszą się największą popularnością. Obecnie palmę pierwszeństwa należy wręczyć tym, w których składzie znajduje się węgiel aktywny. Gąbki reprezentujące tę grupę zwykle posiadają w swoim składzie bambusowy węgiel drzewny znany z tego, że jest bogaty nie tylko w minerały, ale również w przeciwutleniacze świetnie oddziałujące na cerę tłustą. O dużej popularności można też mówić w odniesieniu do gąbek z różową glinką. Te można stosować nawet mając skłonną do podrażnień skórę wrażliwą, bo różowa glinka nie tylko działa oczyszczająco, ale również przywraca energię.