Ziołowe mydło zamknięte w słoiku w formie czarnej, gęstej pasty, zawiera wyciągi, ekstrakty i oleje z wyselekcjonowanych 37 syberyjskich roślin. Zapewniają one kosmetykowi wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne. Receptura czarnego mydła z ziół opiera się na tradycjach mieszkańców Syberii. Produkt polecany jest w szczególności osobom zmagającym się z łojotokiem, egzemą i łuszczycą, lecz sprawdzi się również wtedy, gdy po prostu chcemy zadbać o kondycję swojej skóry i włosów. Do czego możemy zastosować czarne mydło ziołowe?

Do kąpieli i mycia twarzy

Mydełko z powodzeniem zastępuje żele pod prysznic i płyny do mycia twarzy. Dzieje się tak z powodu skutecznego działania ziół. Krwawnik pospolity nadaje się do codziennej pielęgnacji cery wrażliwej. Szałwia wpływa na skórę tonizująco i napina ją. Melisa intensywnie odżywia i nadaje zdrowy wygląd. Rumianek pospolity świetnie oczyszcza, zmiękcza i relaksuje. Uczep trójlistny to z kolei składnik przeciwdziałający trądzikowi, egzemie i stanom zapalnym. Łagodzi podrażnienia i zaczerwienienie, regulując wydzielanie sebum. Oman wielki oczyszcza pory, lekko wybiela i wygładza skórę. Mech dębowy działa antybakteryjnie i nadaje mydłu przyjemny zapach.

Kosmetyk warto stosować pod prysznicem i do oczyszczania cery. Nakładamy niewielką ilość mydła na dłoń lub gąbkę, spieniamy i okrężnymi ruchami nanosimy na skórę. Następnie zmywamy kosmetyk wodą. Czarne mydło ziołowe doskonale się pieni i zmywa zanieczyszczenia. Nie wysusza też skóry, dlatego stosowanie balsamów do ciała po kąpieli nie jest konieczne, jak w przypadku drogeryjnych żeli.

Szampon do włosów

Mieszanka ziół działa też rewelacyjnie na włosy. Pokrzywa zwyczajna to prawdziwy rekordzista w zawartości witamin. Ze względu na mikroelementy, kwasy i związki aminowe, znakomicie zmniejsza przetłuszczanie się włosów i zapobiega ich wypadaniu. Podobne działanie wykazuje szałwia. Miodunka plamista wzmacnia cebulki, a owies zmiękcza kosmyki i ułatwia rozczesywanie. Oleje sojowy i lniany regenerują komórki włosów dzięki zawartości witaminy E. Wosk pszczeli nadaje pasom połysk i miękkość, a także ułatwia ułożenie fryzury. Krzyżownica syberyjska sprawia, że struktura włosa staje się jednorodna, a olsza czarna normalizuje pracę gruczołów łojowych, powstrzymuje wypadanie i przeciwdziała pojawianiu się łupieżu. Świerk syberyjski wzmacnia włosy, z kolei szczodrak krokoszowaty przywraca im życiową siłę.

Czarne mydło ziołowe możemy stosować jako szampon. Dzięki temu staje się ono kosmetykiem wielofunkcyjnym, zgodnym z duchem less waste. Mydło z ziół znakomicie nadaje się do przetłuszczającej się skóry głowy. Nie podrażnia jej i nie przesusza. Zapobiega też łupieżowi. Wystarczy niewielka ilość, aby się pieniło. Syberyjskie mydło ziołowe doskonale zmywa zanieczyszczenia, stając się zarazem świetnym lekarstwem na łojotok. Chociaż po myciu odżywka nie będzie konieczna, warto ją zastosować, aby włosy pozostały świeże i miękkie na dłużej.

Peeling

Czarne ziołowe mydło ma też inne zastosowanie. Z jego użyciem możemy wykonać oczyszczający peeling do ciała i twarzy. Wystarczy natrzeć nim skórę i pozostawić na 10-15 minut. Po tym czasie ciało należy wymasować rękawicą luffa, a twarz przemyć wodą. Czarne mydło ziołowe rodem z Syberii zastosowane jako peeling daje niezwykły efekt oczyszczenia, redukuje zrogowacenia i zaskórniki. Fantastycznie rozświetla też cerę. Dodatkowo pomaga rozprawić się z problemem wrastających się włosków.

Ziołowe czarne mydło to kosmetyk stworzony na bazie naturalnych składników. Wspaniale nadaje się do pielęgnacji ciała i włosów – jako zamiennik żelu pod prysznic, szamponu oraz jako peeling. Wyciągi z roślin syberyjskich nadają mydłu skuteczne działanie i niepowtarzalny leśny zapach. Ten wszechstronny produkt do pielęgnacji jest też niezwykle wydajny, dlatego jedno opakowanie wystarczy na długi czas. Jeżeli jeszcze nie macie go w swojej łazience, zdecydowanie warto go wypróbować, szczególnie że cena czarnego mydła ziołowego w internetowych sklepach z naturalnymi kosmetykami nie należy do wygórowanych.