Choć szyldy reklamowe przypominają nam o zbliżających się świętach już od połowy października, nie oznacza to wcale, że dokładnie wtedy zaczynamy szukać prezentów dla najbliższych. Niestety, wśród wielu bieżących spraw te zwykle schodzą na dalszy plan. W pewnym momencie zaczynamy więc uświadamiać sobie, że czasu jest coraz mniej, a my nie mamy nie tylko prezentów, ale nawet samych pomysłów na nie. Na szczęście, istnieje przynajmniej kilka pięknych, przydatnych i oryginalnych upominków, które można kupić w każdej chwili.

Zestawy kosmetyków dostosowane do potrzeb obdarowanych

Jeśli szukamy prezentu dla osoby, z którą jesteśmy naprawdę blisko, jej bolączki zwykle nie są dla nas tajemnicą. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań do tego, aby wykorzystać tę wiedzę i poszukać zestawu kosmetyków innego niż wszystkie. Gdy decydujemy się na zakup kosmetyku na prezent, przeważnie stawiamy na rozwiązanie neutralne. Jeśli jednak wiemy, że obdarowany ma problem ze skórą wrażliwą, skłonną do przebarwień albo tłustą, możemy podarować mu dedykowany zestaw kosmetyków, które będą w stanie pomóc mu z uporaniem się z tego rodzaju problemem.

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby kupić bardziej neutralny, a jednocześnie równie nieprzeciętny zestaw kosmetyków. Chcąc zachwycić obdarowanych warto zainteresować się zwłaszcza kosmetykami less waste. Warto promować postawy proekologiczne. Te nie są jeszcze tak rozpowszechnione, jak moglibyśmy sobie tego życzyć. Trudno jednak nie zauważyć tego, że niejednokrotnie nie wynika to ze złej woli, ale z niewiedzy. Kosmetyki less waste wręczone w zestawie mogą uświadomić wielu osobom, że istnieje alternatywa dla rozwiązań drogeryjnych, z której do tej pory nie zdawały sobie sprawy.

Akcesoria less waste dla domu

Nad ideą less waste warto zresztą pochylić się nie tylko wtedy, gdy poszukujemy kosmetyków dla najbliższych. Innym ciekawym i bezpiecznym pomysłem na prezent są przecież akcesoria less waste dla domu. Przeważnie są to drobne produkty, które nie są wybierane jako główny prezent, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby postawić na nie jako na dodatek do upominku. Osoby zaznajomione z ideą less waste zwykle wspominają w tym kontekście o biodegradowalnych torebkach zakupowo-lunchowych. Do upominku można jednak dorzucić również opakowanie na chusteczki less waste lub komplet stalowych słomek, które w pewnym momencie mogą całkowicie wyprzeć ich plastikowe odpowiedniki.

Świeczki sojowe

Świeczki to tyleż piękny co typowy prezent świąteczny. Można jednak go urozmaicić stawiając na rozwiązania naturalne, a tym samym przyjazne naszej planecie. Świeczki sojowe – bo właśnie o nich mowa – są rozwiązaniami biodegradowalnymi i już choćby dlatego można mówić o ich przewadze nad klasycznymi rozwiązaniami. Ich zwolennicy zwracają jednak uwagę również na to, że przy spalaniu takich świeczek do powietrza nie dostają się szkodliwe substancje, a sam czas palenia jest dłuższy niż ma to miejsce w odniesieniu do klasycznych świec. Świeczki sojowe zachwycają także wyjątkowym wyglądem i niezwykłymi zapachami. To jeden z tych prezentów, z którymi nie chcemy się rozstawać.

Bambusowe skarpetki

Nie tylko świeczki mogą być prezentem, któremu – dzięki nowej formie – jesteśmy w stanie nadać drugie życie. Nie inaczej sytuacja przedstawia się w odniesieniu do skarpetek. Nawet jeśli wydaje się nam, że nie są one najlepszym pomysłem na prezent, istnieje szansa, że zmienimy zdanie, gdy tylko przekonamy się o możliwościach, jakie otwierają przed nami skarpetki z bambusa.

Skarpetki z włókna bambusowego są przyjazne do środowiska naturalnego, posiadają przy tym właściwości antybakteryjne. Co więcej, ich noszenie jest po prostu przyjemne, bo trudno o rozwiązanie, które zapewniałoby tak duże uczucie miękkości. Plusem skarpetek wykonanych z włókna bambusowego okazuje się również nieskomplikowana pielęgnacja. Nie trzeba wcale prać ich ręcznie, jeśli nie ma się na to ochoty, choć przed pierwszym praniem warto zapoznać się ze szczegółowymi wytycznymi producenta w tym zakresie.